Hasan Arat’tan Sergen Yalçın ve Şenol Güneş sözleri! CANLI

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, TRT SPOR özel yayınında soruları yanıtlıyor.

Hasan Arat’ın açıklamaları şu şekilde: 

“Gelecek sezon için daha umutluyum”

“Sportif anlamda zor bir başlangıç yaptık. Çok çalkantılı bir dönem geçirdik. Taraftarlarımız çok sabırlı davrandılar. Bize olan güvenleri eksilmedi. Sıkıntılı dönemi atlatmaya çalışıyoruz. Salı günü biletler hemen tükendi. Biz o maçı taraftarımızla kazandık. Kolay bir maç değildi. Seyirci o gece bizi çok mutlu etti. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. 4 aylık süre büyük üzüntüler ve sıkıntılarla geçti. Beşiktaş hiçbir zaman üçüncülüğü hedeflemez. Kupayı aldığımız takdirde özür borcunu futbolcularımız yerine getirmiş olacak. Büyük bir mücadele. Gelecek sezon için daha umutluyum.”

“Çok ağır şeyler var”

“Seçim bitti artık. Bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var her alanda. Beşiktaş’a nasıl daha iyi hizmet edebiliriz diye toplantılar yapıyoruz. Biz çok büyük bir aileyiz. Salı gecesi şunu gösterdi, bir başkan rakip başkan adayı ve ikinci başkanıyla soyunma odasına giriyorsa hiç kimse bunu mesele etmiyorsa, bizim sarıldığımız gibi evlatlara sarılıyorsa Beşiktaş çok büyük bir resim veriyor Türkiye’ye. Beşiktaş örnek oluyor. Seçimlerde de örnek olduk, salı gecesi de örnek olduk. Beşiktaş camiası şu anda bir bütün halinde. Çok büyük sorunlar var. Herkes saha sonuçlarına bakıyor. Çok ağır şeyler var. Ağır işler olmuş. Hepsini hukuk çerçevesinde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. 23 Mayıs bizim için çok önemli. Beşiktaş’ın bu sezonki en önemli günlerinden biri olacaktır.”
 

“Şenol hocamın bırakması bir kırılmadır”

“Şenol hocamın bırakması bir kırılmadır. Beşiktaş 3 sezondur kasım ayında havlu atıyor. Bu kırılma kasım ayında olur mu? 40 puan fark olur mu? Beşiktaş’a bu yakışmıyor. Beşiktaş bunu maddi ve manevi olarak hak etmiyor. Sonra Burak hoca gelmiş, Rıza hoca gelmiş. Fernando Santos’un gelişine camia destek vermiş. Matematik burada da uymadı. Biz de kupayı riske atamazdık. Çok üzüldüm. Kontrat yaparken, ayrılma maddeleriyle birlikte yapabileceğim en iyi kontrattı. Böyle bir hocayı kısa sürede getirebilmek çok önemliydi. Şubat transfer sezonunda kimse gelmek istemiyor. Bazı hocalar Alanyaspor maçını izledikten sonra gelmek istemedi. Matematik yürümedi. En iyi ortalamaya Serdar Topraktepe sahip. Fernando Santos’a da matematiksel olarak sizi koruyabileceğim bir şey yok dedim. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımı dinlerim. Sonrasında karar veririz. Serdar hocamla devam etmeye karar verdik. Kararsızlıktan daha iyidir kararlılık. Sezon sonuna kadar bu konu kapanmıştır. 23 Mayıs’tan sonra durum değerlendirmesi yaparız. Kupa finali her takımın hayalidir. Finalde de çıkıp oynayacaksın şartlar ne olursa olsun.”

“Rebic’in bize maliyeti 6 milyon euro”

“Afrika Kupası planlaması yapılmamış. O dönemde 1 ayımız gitti. Çok acele kontratlar yapılmış. Rebic’in bize maliyeti 6 milyon euro. Herkes transfer diyor. 19-20 tane oyuncu var. Herkes alalım diye bakıyor. Ne satacaksın?”
 

“Bundan sonra düzeni kurarken teknoloji kullanacağız”

“Sağlıklı yapıyı oluşturmaya çabalıyoruz. Sağlıklı olsa bu yapı hemen sonuç alır. Biz geldikten sonra Semih niye oynamaya başladı? Semih’in şu anda 10 golü var. Semih’le 2028’e kadar kontratı kim yaptı? Altyapıdaki bütün hocaların maaşları düzeltildi. Altyapının tüm restorantları, ışıklandırmaları değişti. Biz Beşiktaş’ta altyapı kombinasyonu olmadan hiçbir şey yapamayız. Bugün dünyanın bütün kulüplerinde kadrolarında minimum 4 oyuncuyu altyapıdan istiyor. Bundan sonra düzeni kurarken teknoloji kullanacağız. Bu senenin planlamasına Arsenal 2022’de başlamış. Çok ciddi hamleler var. Sportif direktörlük artık başka bir şey. Sportif direktörlükte asıl etken satış oldu. Sonrasında alıştan başlıyor değerlendirme. Böyle bir arayış içerisine girdik. Bizim istediğimiz isimleri kulüpler kolay kolay bırakmıyor. Keşke alabilsek. Feyyaz ve Samet hocanın yanında keşke bunlar yapılsa.”

“Onana’da da çok ön yargı oldu”

“Al-Musrati’ye laf atıyorlar. Şampiyonlar Ligi’nin en iyi üçüncü 6 numarası tekniklerle. Adamın şansı tutmadı. Başına gelebilecek en kötü şeyler oldu. Camiam sahip çıkacak. Yaşça çok genç insanlar. Muci kötü bir oyuncu mu? Onana’da da çok ön yargı oldu. Yaptığımız transferleri vadeli aldık. Teminat mektubu vermedik. İniş-çıkışlar yaşayabilirler. Takıma sonradan dahil olmak da zor. Olmadı, olmayacak diye bir şey söz konusu değil.”
 

“Semih ve Muci için EURO 2024’ten önce konuşmayız”

“Semih ve Muci için Avrupa Şampiyonası’ndan önce konuşmayız. Beşiktaş menfaati neyi gerektiyorsa onu yaparız. 23 Mayıs’tan sonra daha samimi konuşuruz. Chamberlain ameliyattan sonraki sürecini herkes örnek almalı. Elimizdekilere sahip çıkacağız.”

Sergen Yalçın, Şenol Güneş ve Nuri Şahin sözleri

 

“Sergen ve Şenol hocam Beşiktaş’ın çok önemli insanları. Ayrışmaya gidilmesini doğru bulmuyorum. Her iki hocamın da Beşiktaş’ın gündeminde olacağına inanıyorum. 23 Mayıs bittiğinde liglerde de durum belli olur. Serdar Topraktepe’yle görüşeceğiz ilk. Her şey olabilir. Asla, asla demeyeceksin. Otururuz konuşuruz. Sergen Yalçın, Şenol Güneş ve Nuri Şahin Türkiye’nin kıymetleri. Yabancı hocalarla ilgili de görüşüyoruz. 23 Mayıs’a kadar kimseyle görüşmeyeceğiz. Tercihimizi daha çok Türk hocaya doğru götürmek istiyoruz. Şartlar ne gösterir bilemiyorum. Arkadaşlarım Türk hoca konusunda daha sıcak. Oturacağız ve konuşacağız. Şu anda buna konstantre değiliz. Sergen Yalçın, Şenol Güneş ve Nuri Şahin dışında Türk adaylar da var. Yerli olunca illa Türkiye’den olması gerekmiyor. Görüşmeleri bitireceğiz. Şartları göstereceğiz. Bu sefer zamanımız var. Şubat ayında zamanımız yoktu.”

“Şu anda Beşiktaş’ın derdi sözleşme yapmak değil”

“Kupa sonuna kadar yeni sözleşme için görüşmeyelim dedim. Cenk’e de Salih’e de keşke imzalasaydınız dedim. Her şey çok kötü gitti. Şu anda Beşiktaş’ın derdi sözleşme yapmak değil. Cenk’e bir şey söyleyebilir miyiz? Bu işleri dikkatli yapmak lazım. İnsanları incitmemek, tribüne atmamak lazım. Sporcumu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x